top of page

Jautājumi un atbildes par dzīvojamo kompleksu "Ābelītes"

Kādi ir nosacījumi, lai pieteiktos vēlamā dzīvokļa rezervācijai?

Lai pieteiktos dzīvokļa rezervācijai, ir jāsazinās ar SIA Carling komandu. Katram klientam ir individuāla pieeja un individuāls risinājums par dzīvokļa iegādi. Kad sarunas ir veiksmīgi noritējušas un nonākts līdz kopsaucējam, jānoslēdz līgums ar SIA Carling un jāiemaksā drošības nauda, kas ir 5%* līdz 15%* apmērā no kopējās iegādes cenas. 
*Procentu likme ir atkarīga no izvēlētā saistību veida dzīvokļa iegādes procesā.

Vai Brenguļos ir viss nepieciešamais ikdienas vajadzībām (veikals, aptieka, bērnudārzs, izglītības iestāde, u.tml)?

Brenguļi ir ciems Valmieras novadā, Brenguļu pagastā, par kuru rūpējas Valmieras novada pašvaldība un Brenguļu pagasta pārvalde, nodrošinot ciema iedzīvotājiem drošību, mūsdienīgu infrastruktūru un tās attīstību.

 

Tepat Brenguļos ir pieejams Brenguļu sākumskolas bērnudārzs, kurā ir divas grupiņas: līdz 4 gadiem, ieskaitot, un vecumā no 5 līdz 6 gadi, kā arī Brenguļu sākumskola - līdz 4. klasei. Jāpiebilst, ka Valmieras pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu skolēniem ir nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports uz Valmieras pilsētu, uzrādot vispārizglītojošās iestādes izsniegto skolēnu apliecību. Līdz tuvākajai Valmieras izglītības iestādei - Valmieras Valsts Pārgaujas ģimnāzijai - ir vien 10 minūšu brauciens ar sabiedrisko autobusu. Ciemā ir pieejama arī sava bibliotēka.

Brenguļu iedzīvotājiem bez maksas pieejams mūsdienīgs Brenguļu sporta centrs, kur regulāri norisinās dažādas sporta nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ciemā arī atrodas vietējais veikals "Blāzma", kas vietējiem pircējiem nodrošina pirmās nepieciešamības preces. Tuvumā arī ir vairāki mājražotāji un saimniecības, kas piedāvā savu produkciju iegādei par pievilcīgām cenām.

 

Protams, mums arī ir pašiem savs kultūras nams, kur regulāri norisinās  kulturāli pasākumi dažādām vecuma grupām. Vietējā apkaimē ir brīnišķīgas takas pastaigām vai izbraucieniem ar riteņiem. Tāpat Brenguļi sezonas laikā piesaista vietējos tūristus ar pasākumiem Brenguļu autotrasē, kur norisinās aizraujošie Latvijas čempionāta autokrosa posmi. Kā arī Brenguļi visā Latvijā ir pazīstami ar savu Brenguļu alu un Brenguļos pieejamo alus dārzu, kas atrodas tieši blakus ainaviskajam Abulam (vienīgajai upei Latvijā, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē). Šis brīnišķīgais atpūtas komplekss ar laivu piestātni un piknika vietu atrodas mazāk nekā 400 metru attālumā no dzīvojamā kompleksa "Ābelītes". Turpat arī ir pieejams Kālītes avots, kur smelt dzeramo ūdeni.

Jāizceļ arī tas, ka dzīvojamā kompleksa iedzīvotājiem arī pastāv iespēja tuvumā labiekārtot mazdārziņu vai siltumnīcu, sazinoties ar Brenguļu pagasta pārvaldi.

Brenguļiem ir pateicīga atrašanās vieta - vien 5 minūšu brauciens ar auto mašīnu līdz Valmieras pilsētai, kur ir teicami sakārtota infrastruktūra un viss nepieciešamies gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas ciemiņiem.

Kas rūpēsies par daudzdzīvokļu namu un teritorijas apsaimniekošanu? 

Šobrīd nav noteiks dzīvojamā kompleksa "Ābelītes" apsaimniekotājs. Šis lēmums tiks pieņemts iedzīvotāju pirmajā kopsapulcē.

bottom of page